14 Şubat 2010 Pazar


MUHTARIMIZDAN ALISSA'LILARA MESAJ


Sayın Alıssa'lı Hemşerilerim,
Günümüzde hem ulaşım hem de iletişim olanakları bir hayli gelişme gösterdi. www.yenimescit.com sitesi içerisinde bulunduğumuz Bilgi Çağının gerisinde kalmamak için köyümüz adına Internet'te atılan büyük bir adımdır. İçimizden yetişen Mehmet YILDIZ köyümüzün hem tanıtımı hem de hemşerilerimizin Internet ortamında birbirlerine yakınlaşmasına vesile olacak bu çalışmasından dolayı kendisine Alıssa Köyü Halkı adına teşekkür ediyorum.
Nüfusumuzun büyük çoğunluğu köy dışında yaşıyor. Yaz ayları ve bayramlarda , Köy şemliklerinde köyümüze tatile gelmenin ötesinde birbirimizden ve köyümüzden haberdar olmak için 12 ay, 24 saat faydalanabileceğimiz Internet'te böyle bir imkana sahibiz. Bu site sayesinde ülkemizin her köşesinde ve yurt dışında yaşayan hemşerilerimiz birbirlerine ve köylerine daha da yakınlaşacaktır. Bu site sayesinde köyümüzde yaptığımız çalışmaları artık sizlere daha rahat duyuracak, maddi ve manevi desteğinizi isteyeceğiz.
Gurbette yaşayan siz değerli hemşerilerim. Sizden ricam ne olursa olsun yılda en az bir kez olsun köyünüze ziyarete gelin. Köyümüzün ihtiyaçlarına katkıda bulunmaya çalışın. Yetiştirdiğiniz çocuklarınıza da köy sevgisini aşılayın. Dedelerimizden miras kalan bu toprakları unutmayalım, kendi haline terk etmeyelim. Bizler elimizden geldiği kadarıyla bu site üzerinden köyümüzle ilgili tüm gelişmeleri sizlere aktarmaya çalışacağız. Sizlerden haberdar olmamız için bilgilerinizi Mehmet YILDIZ'a mail atın, tanıdığınız Alıssa'lıları bu siteden haberdar edin.
Daha önceden 2 dönem ve en son 29 Mart 2009 tarihinden beri Muhtarınız olarak sizlere hizmet etmekteyim.

Sayın Alıssa'lılar bildiğiniz gibi köyümüzün mezarlığı malesef uzun zamandır bakımsız olup şu an içler acısı bir haldedir. Tüm köyümüze gelen köylülerimiz ve misafirlerimiz mezarlığımızı görüp bu duruma çok üzülmektedir. Sizlerin desteği ile köyümüzün mezarlığını yeniden ele alarak öncelikle mezarlıklarda biriken otlardan kurtarmak ve yaz olsun kış ayları olsun mezarlığımızı ziyaret edenlerin rahatça ziyaret edebilmeleri icin parke taş veya kilitli taşlarla döşenmiş mezarlığımızda herkesin rahatlıkla istediği mezara gidebileceği yol yapmak istemekteyiz. Bu konuda sizlerden gerek maddi gerekse manevi hatta parke taş veya kilitli taşı alarak köyümüze bize ulaştırarak bu hayırlı hizmete ortak olabilirsiniz. .

Bize köyümüzle ilgili her türlü sorununuzu , düşüncelerinizi , yorumlarınızı , eleştirilerinizi ve yapacağınız yardımlarınız için telefon numaralarımız 365 gün 24 saat hep açıktır. Bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları cep telefonu +90 542 614 48 07

Çalışmalarımız devam edecektir. Siz sevgili köylülerimizin desteğinin devam etmesini diliyorum.
Saygılarımla,
Ali Deniz ALTUN
Yenimescit Köyü Muhtarı


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder